Schema hösten 2021

Måndagar

Tyghuset

17.00 - 18.00 Girly hiphop (nyb/forts) 8-10 år - lärare: Majken Hellebro

18.00 - 19.00 Girly hiphop (nyb/forts) ung/vux - lärare: Majken Hellebro

19.00 - 20.00 Jumps & Turns (forts/avanc) ung/vux - lärare: Emma Lindahl

20.00 - 21.00 Flexibility (öppen nivå) alla åldrar - lärare: Emma Lindahl

Puls arena 

19.00 - 20.30 Crew Diversity (stängd grupp) 10+ år - lärare: Philippa Prahl

Tisdagar

Borstahusens idrottshall

18.30 - 19.30 Dancehall (nyb) ung/vux - lärare: Lorin Kindy

19.30 - 20.30 Dancehall (forts/avanc) ung/vux - lärare: Lorin Kindy

Tyghuset (Obs! Ingång via Kavallerigatan 8)

17.00 - 17.40 Streetjazz (öppen nivå) 6-7 år - lärare: Filippa Radojevic

17.50 - 18.50 Streetjazz (öppen nivå) 8-10 år - lärare: Filippa Radojevic

18.50 - 19.50 Streetjazz (nyb) ung/vux - lärare: Filippa Radojevic 

Glumslövs skolas gymnastiksal

18.10 - 18.50 Showkidz (öppen nivå) 6-7 år - lärare: Philippa Prahl

19.00 - 20.00 Showdance (öppen nivå) 8-10 år - lärare: Philippa Prahl

20.00 - 21.00 Showdance (öppen nivå) ung/vux - lärare: Philippa Prahl

Onsdagar

Borstahusens idrottshall

16.15 - 16.45 Streetkidz (nyb) 4-5 år - lärare: Moa Alriksson

16.50 - 17.30 Dans för alla (öppen nivå) 6+ år - lärare: Moa Alriksson

17.30 - 18.30 Crew Diversity (stängd grupp) 10+ år - lärare: Moa Alriksson

18.30 - 19.30 Contemporary (nyb) ung/vux - lärare: Emelie Kämpfe

19.30 - 20.30 Contemporary (forts/avanc) ung/vux - lärare: Emelie Kämpfe

Puls arena

19.00 - 20.00 Hiphop (nyb) ung/vux - lärare: Moa Alriksson

20.00 - 21.00 Hiphop (forts/avanc) ung/vux - lärare: Moa Alriksson

Torsdagar

Borstahusens idrottshall

18.00 - 19.00 Showdance (forts) ung/vux - lärare: Matilda Asp

19.00 - 20.30 Nytt crew (stängd grupp) 12+ år - lärare: Matilda Asp

Glumslövs skolas gymnastiksal

17.00 - 17.30 Streetkidz (öppen nivå) 4-5 år - lärare: Moa Alriksson

17.40 - 18.20 Streetkidz (öppen nivå) 6-7 år - lärare: Moa Alriksson

18.30 - 19.30 Streetdance (öppen nivå) 8-10 år - lärare: Moa Alriksson

Söndagar

Borstahusens idrottshall

10.20 - 10.50 Showkidz (nyb) 4-5 år - lärare Emma Lindahl 

11.00 - 11.40 Balett (nyb/forts) 6-7 år - lärare: Emmas Lindahl

11.50 - 12.20 Balett (nyb) 4-5 år - lärare: Emma Lindahl

12.30 - 13.30 Balett (nyb/forts) 8-10 år - lärare: Emma Lindahl

14.00 - 15.00 Balett (nyb) ung/vux - lärare: Emma Lindahl

16.00 - 17.00 Dans för 30+ (öppen nivå)  - lärare: Emma Lindahl

Tyghuset (Obs! Ingång via Kavallerigatan 8)

11.30 - 12.30 Tiktok (öppen nivå) 8+ år - lärare: Philippa Prahl

14.00 - 15.00 Contemporary (nyb) 8-10 år - lärare: Philippa Prahl

15.00 - 16.30 Nytt crew (stängd grupp) 12+ år - lärare: Philippa Prahl

Puls arena

11.00 - 11.40 Streetkidz (nyb/forts) 6-7 år - lärare: Alma Karabegovic

11.50 - 12.50 Hiphop (nyb/forts) 8-10 år - lärare: Alma Karabegovic

13.00 - 13.40 Showkidz (nyb/forts) 6-7 år - lärare: Moa Alriksson

13.50 - 14.50 Showdance (nyb/forts) 8-10 år - lärare: Moa Alriksson

15.30 - 16.30 Dancehall (nyb) 8-10 år - lärare: Lovisa Lindh

Med reservation för ändringar och felskrivningar