Schema hösten 2020

Vi är stolta att presentera vårt nya, stora utbud av danskurser till hösten.

 

Höstterminen kör igång vecka 36 med "öppet hus". Kom och prova på våra kurser helt gratis innan ni anmäler er. Platserna kan dock ta slut, det är först till kvarn som gäller.

 

Terminen sträcker sig fram till vecka 48. Under höstlovsveckan (v. 44) är det uppehåll i den ordinarie dansverksamheten. Håll utkik på Facebook, Instagram och här på hemsidan för aktuell information.

 

Anmälan öppnar för våra befintliga medlemmar den 22 juli och för övriga den 29 juli.

 

Vi är så taggade att komma igång med höstens dans.

Måndag

 

Borstahusens idrottshall

  • 16.00–16.40 Kidzdance 5–6 år (öppen nivå) — Lärare: Moa Nordin

  • 16.40–18.00 Crew Diversity 13+ år (audition) — Lärare: Moa Nordin

  • 18.00–19.00 Girly hiphop 9–11 år (nybörjare/fortsättning) — Lärare: Lovisa Larsson

  • 19.00–20.00 Girly hiphop 10+ år (fortsättning) — Lärare: Lovisa Larsson

  • 20.00–21.00 Allstyle hiphop 12+ år (fortsättning) — Lärare: Lovisa Larsson

 

 

Tisdag

 

Borstahusens idrottshall

  • 16.30-17.00  Barnbalett 4-6 år (nybörjare) — Lärare: Emma Lindahl

  • 17.00–18.00 Friträning — Kontakta för att boka HÄR

  • 18.00–19.00 Burlesque 12+ år (nybörjare/fortsättning) — Lärare: Moa Nordin

  • 19.00–20.00 Dancehall Steps & Groove 12+ år (öppen nivå) — Lärare: Kimberley Kinnunen

  • 20.00–21.00 Dancehall Choreography 13+ år (avancerad) — Lärare: Kimberley Kinnunen


 

Onsdag

 

Borstahusens idrottshall

  • 16.00–17.00 Friträning — Kontakta för att boka HÄR

  • 17.00–18.00 Friträning — Kontakta för att boka HÄR

  • 18.00–19.00 HipHop Experimental 12+ år (avancerad) — Lärare: Kimberley Kinnunen + Janus Alexandrovitsch

  • 19.00–20.00 Contemporary 10–13 år (nybörjare/fortsättning) — Lärare: Emelie Kämpfe

  • 20.00–21.00 Contemporary 13+ år (nybörjare/fortsättning) — Lärare: Emelie Kämpfe

 

Torsdag

 

Borstahusens idrottshall

  • 16.00–17.00 Latin 9+ år (öppen nivå) — Lärare: Philippa Prahl

  • 17.00–18.00 Showjazz 7–9 år (nybörjare/fortsättning) — Lärare: Philippa Prahl

  • 18.00–19.00 Showjazz 12+ år (fortsättning) — Lärare: Matilda Asp

  • 19.00–20.30 Crew Academy 9–13 år (audition— Lärare: Matilda Asp

Lördag

Borstahusens idrottshall

  • 15.00–16.00 Dans för alla 6+ år — Lärare: Mathilda Göransson 

Puls Arena

  • 12.00–12.30 Showkidz 4–5 år (nybörjare) — Lärare: Mathilda Göransson + Tyra Rosqvist

  • 12.35–13.15 Showkidz 6–7 år (nybörjare/fortsättning) — Lärare: Mathilda Göransson + Tyra Rosqvist

  • 13.15–14.15 Showdance 8–11 år (nybörjare/fortsättning) — Lärare: Mathilda Göransson 

  • 14.30–15.30 Streetjazz 9–11 år (nybörjare/fortsättning) — Lärare: Emma Lindahl

  • 15.30–16.30 Flexibility (öppen nivå) DROP-IN — Lärare: Emma Lindahl

Söndag

Borstahusens idrottshall

  • 10.00–11.00 Balett 8–11 år (nybörjare/fortsättning) — Lärare: Emma Lindahl

  • 11.00–11.40 Barnbalett 6–8 år (nybörjare/fortsättning) — Lärare: Emma Lindahl

  • 11.40–12.10 Barnbalett 4–6 år (nybörjare) — Lärare: Emma Lindahl + Olivia Bodén

  • 13.00–14.00 Jazzteknik 12+ år (nybörjare/fortsättning) — Lärare: Emma Lindahl

  • 14.00–15.00 Friträning — Kontakta för att boka HÄR

  • 15.00–16.00 Balett 12+ år (nybörjare/fortsättning) — Lärare: Emma Lindahl

  • 16.00–17.00 Crew Diversity 13+ år (audition) — Lärare: Moa Nordin

  • 17.00–18.00 Dans 30+ år (nybörjare) Start v.38 — Lärare: Moa Nordin

Puls Arena

  • 11.00–11.30 Streetkidz 4–5 år (nybörjare) — Lärare: Tyra Bodén + Alicia Andersson

  • 11.35–12.15 Streetkidz 6–7 år (nybörjare/fortsättning) — Lärare: Tyra Bodén + Alicia Andersson

  • 12.20–13.20 Hiphop 6–8 år (nybörjare/fortsättning) — Lärare: Tyra Bodén + Alicia Andersson

  • 14.30–15.30 Dancehall 7–11 år (nybörjare/fortsättning) — Lärare: Jasmine Flores


 

Vi reserverar oss för eventuella felskrivningar

c/o Puls Arena

Varggatan 17

261 44 Landskrona

  • YouTube - Vit Circle
  • Facebook - Vit Circle
  • Instagram - Vit Circle